Kontakt
Monitoring IT

Zabezpieczenie infrastruktury IT monitoringiem

Zapisz się do newslettera

Wróć do strony głównej Bloga
Rittal Polska

Zespół ekspertów w branży IT. Fachowcy pełni pasji dla najnowocześniejszych technologii.

Zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa IT to kwestia o zasadniczym znaczeniu dla zdecydowanej większości przedsiębiorstw prowadzących obecnie działalność, zwłaszcza w kontekście tego, że rzeczywistość biznesowa ulega coraz szybszej i coraz dynamiczniejszej cyfryzacji.


Niezawodność serwerów oraz ich skuteczne zabezpieczenie przed możliwie najszerszym spektrum potencjalnych zagrożeń ma tym większe znaczenie, że  przetwarzane na nich informacje w wielu przypadkach są praktycznie bezcenne oraz nieodzowne dla istnienia danej organizacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnego biznesu Rittal oferuje skuteczne, kompleksowe rozwiązania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa infrastrukturze informatycznej. 

 

Zabezpieczenia infrastruktury IT – szeroka gama dostępnych opcji

Poziom ochrony, jaki muszą zapewniać zabezpieczenia infrastruktury informatycznej, jest zależny od potrzeb konkretnej organizacji, ale w każdym przypadku należy starać się o to, by ochrona była możliwie najszersza. W przypadku rozwiązań – pomieszczeń bezpieczeństwa IT oferowanych przez Rittal ochrona jest kompleksowa, a oferowane rozwiązania posiadają atest systemu.

Oznacza to w praktyce, że rozwiązania są testowane i certyfikowane jako kompletna konstrukcja z uwzględnieniem współpracy wszystkich zastosowanych podzespołów – włącznie z drzwiami, systemami grodzi kablowych, a także jednostek nawiewu i wywiewu wentylacji.

Pomieszczenia bezpieczeństwa IT

Opracowane przez Rittal pomieszczenia bezpieczeństwa są dostępne w wielu opcjach konfiguracyjnych, zapewniając skuteczną ochronę, począwszy od stopnia podstawowego, aż po ochronę wysokiej dostępności, zależnie od wybranej konfiguracji. Pomieszczenia bezpieczeństwa Rittal chronią przed pożarem, wodą, pyłem, gazami pożarowymi, a także przed nieupoważnionym dostępem. Modułowa konstrukcja pomieszczeń przekłada się na optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni oraz znacznie przyspiesza prace montażowe.

Dodatkową zaletą jest możliwość budowy i rozbudowy pomieszczeń bezpieczeństwa opartych na rozwiązaniach Rittal w trakcie bieżącej eksploatacji systemów informatycznych. Dla infrastruktur wymagających najwyższego stopnia bezpieczeństwa dostępne są również certyfikowane rozwiązania typu „pomieszczenie w pomieszczeniu”.

Sejfy IT – micro data center level B

Standardowe pomieszczenie bezpieczeństwa od Firmy Rittal

W przypadku mniejszych obiektów typu Data Center, wykorzystywanych najczęściej przez średnie i mniejsze przedsiębiorstwa, optymalnym rozwiązaniem w zakresie zapewnienia wymaganego poziomu bezpieczeństwa infrastruktury są sejfy IT – Micro Data Center. Zaprojektowane przez Rittal kompaktowe sejfy stanowią skuteczną i efektywną kosztowo ochronę przed szeregiem możliwych zagrożeń fizycznych.

Dzięki modułowej konstrukcji oraz możliwości rozbudowy do dowolnej potrzebnej wielkości, sejfy IT – Micro Data Center Rittal pozwalają stworzyć optymalną ochronę dostosowującą się do bieżących potrzeb organizacji.


Co szczególnie ważne, sejfy IT Rittal mogą zostać w prosty sposób rozbudowane do pełnego, kompaktowego centrum danych – wystarczy uzupełnić je o wymagane komponenty (energooszczędną klimatyzację, modułowy rozdział mocy, technikę sygnalizacji i gaszenia pożarów, monitoring IT, szafę serwerową 19″).

 

Rittal micro data center level E – sejf o rozszerzonym poziomie ochrony

W przypadku ekstremalnego ograniczenia dostępnej przestrzeni stworzenie dobrze zabezpieczonej infrastruktury informatycznej może stanowić poważne wyzwanie lub nawet być niemożliwe przy użyciu standardowych rozwiązań. System MDC Extend został opracowany przez Rittal jako skuteczne rozwiązanie wspomnianego problemu i zapewnia efektywną ochronę w zakresie:

  • zabezpieczenia przeciwpożarowego (F90),
  • ochrony przed włamaniem (WK 2),
  • ochrony przed pyłem i przed silnym strumieniem wody (IP 56),
  • dymoszczelność w oparciu o DIN 18 095-2: 1991-03

Opcjonalnie można doposażyć Rittal Modulsafe Extend w zabezpieczenia gwarantujące ochronę przed włamaniem na poziomie WK 3 i WK 4 zgodnie z normą DIN V ENV 1630/1999-04.

 

Systemy wykrywania i gaszenia pożarów – DEC-AC

W przypadku wystąpienia pożaru wewnątrz centrum obliczeniowego kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa danych ma czas, w jakim zagrożenie zostanie skutecznie zneutralizowane. Systemy wczesnej detekcji i gaszenia pożarów DEC-AC Rittal pozwalają ugasić poszczególne szeregi szaf serwerowych, zależnie od konfiguracji systemu.


Aby możliwie najskuteczniej zapobiegać utracie danych i uszkodzeniom fizycznej infrastruktury IT w wyniku pożaru, system wczesnego rozpoznawania pożaru Rittal wykrywa pożar jeszcze na etapie pirolizy i od razu uruchamia wstępny alarm. Do gaszenia stosowany jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, ludzi oraz urządzeń IT gaz NOVEC 1230.

 

Monitoring IT – modułowe rozwiązania Rittal

Koncepcja Rittal Computer Multi Control-Top Concept (CMC-TC) jest rozwiązaniem przeznaczonym do kompleksowego zarządzania bezpieczeństwem IT. Poszczególne funkcje monitorowania mogą być dobierane i konfigurowane w zasadzie w dowolnym zakresie, dzięki czemu można je w łatwy sposób dostosować do aktualnych potrzeb i wymagań organizacji.

W razie potrzeby rozbudowy, modyfikacji czy modernizacji rozwiązania Rittal zapewniają prostą rozbudowę i adaptację do nowej struktury dzięki swojej elastyczności i modułowości.

Systemy monitorowania IT od firmy Rittal

Monitoring IT i zabezpieczenia infrastruktury informatycznej od Rittal – najważniejsze korzyści

Wszystkie rozwiązania Rittal w zakresie zabezpieczenia infrastruktury IT zostały opracowane w taki sposób, by skutecznie i wydajnie zwiększać poziom bezpieczeństwa IT, tym samym przekładając się na większą niezawodność.

Dodatkową zaletą rozwiązań Rittal jest energooszczędność oraz niskie koszty eksploatacji, co w dłuższej perspektywie czasowej oznacza realne, mierzalne oszczędności dla każdej organizacji, w której wdrożono rozwiązania IT  Rittal. Wśród pozostałych korzyści warto wymienić:

  • automatyzację procesów,
  • łatwe projektowanie,
  • krótki czas instalacji,
  • indywidualne rozwiązania i elastyczność w dopasowaniu do każdego projektu,
  • najwyższą jakość,
  • pełną kompatybilność poszczególnych komponentów.

Więcej informacji na temat monitoringu IT i fizycznych zabezpieczeń infrastruktury IT Rittal można znaleźć w dedykowanej temu zagadnieniu sekcji naszej strony pod adresem https://datacenter.rittal.com.pl/infrastruktura-it/monitoring-it/ https://datacenter.rittal.com.pl/infrastruktura-it/rozwiazania-bezpieczenstwa-it/

Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy wszelkich potrzebnych informacji!

Wybierz rozwiązania Rittal do kontrolowania i monitorowania wszystkich parametrów fizycznych w środowisku IT. Porozmawiaj z naszym ekspertem

Tu nie ma miejsca na awarie: centra danych jako oś cyfrowej transformacji stanowią już od dawna część krytycznej infrastruktury przedsiębiorstw. Osobom odpowiedzialnym za centra danych...

Zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa IT to kwestia o zasadniczym znaczeniu dla zdecydowanej większości przedsiębiorstw prowadzących obecnie działalność, zwłaszcza w kontekście...

Tu nie ma miejsca na awarie: centra danych jako oś cyfrowej transformacji stanowią już od dawna część krytycznej infrastruktury przedsiębiorstw. Osobom odpowiedzialnym za centra danych...

Zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa IT to kwestia o zasadniczym znaczeniu dla zdecydowanej większości przedsiębiorstw prowadzących obecnie działalność, zwłaszcza w kontekście...

Tu nie ma miejsca na awarie: centra danych jako oś cyfrowej transformacji stanowią już od dawna część krytycznej infrastruktury przedsiębiorstw. Osobom odpowiedzialnym za centra danych...

Zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa IT to kwestia o zasadniczym znaczeniu dla zdecydowanej większości przedsiębiorstw prowadzących obecnie działalność, zwłaszcza w kontekście...

Skomentuj

Bądź na bieżąco z najnowszymi publikacjami